“sWORD” discussion lab
Слово – це зброя. Дискусійна лабораторія “sWORD” з Катериною Покотило – це майданчик для тих, хто представляє Україну в міжнародному діалозі й хоче робити це точніше, впевненіше та результативніше.
Катерина Покотило – мовна менторка та експертка з міжкультурної комунікації з понад 20-річним досвідом викладання англійської та 10 роками роботи з публічними особами. Вона брала участь у підготовчій зустрічі для понад 100 представників громад напередодні URC-2025, які організовувала “Голка” та Центр розвитку інновацій.
Ідея проводити “Дискусійну лабораторію” виникла з запитів учасників менторських програм та курсів Катерини, які відвідують держслужбовці, активісти, медійники, представники креативних індустрій. Вони виступали на міжнародних майданчиках і зіткнулися з однаковими викликами:
- маніпулятивними запитаннями,
- провокативними формулюваннями,
- емоційним тиском.
Саме тому тут важливе не лише знання англійської мови, а й вміння вести мультикультурний діалог з урахуванням новітнього контексту та особливостей цільової аудиторії.
Українці, які займаються адвокацією на міжнародному рівні, часто залишаються сам на сам із цими викликами і, як правило, вчаться їх вирішувати самотужки. Тому дискусійна лабораторія – це формат, який дозволяє працювати більш ефективно, ділитися досвідом, мати живу спільноту і зробити своє слово влучним і гострим.
Назва “sWORD” не випадкова. Логотип організації “Голка”, яка займається адвокацією, має не лише символи голку з ниткою, але й меч. Катерина Покотило долучена до організації з моменту її створення і одразу підкреслила, що у слові “sword” можна виокремити ключове для адвокації – слово “sWORD”.
Що відбувається під час заходів?
Кожна окрема сесія під час роботи в “Дискусійній лабораторії” присвячена конкретній темі адвокації.
Росіяни, до прикладу, часто використовують культурний престиж як інструмент м’якої сили Росії (culturewashing). Тому учасники створили вже створили окремий message box “Як спростовувати міф про хороших росіян”? Окрім того, ті, на кого впливає російська пропаганда часто використовують запитання “What about…” – це спроба перевести дискусію на іншу тему і цей прийом має свою назву – whataboutism. Таким чином у “Дискусійній лабораторії” учасники не лише навчаються розпізнавати інструменти російської пропаганди та когнітивного впливу, а й відпрацьовують практичні навички реагування на них у роботі з міжнародними аудиторіями.
Учасники, практики з досвідом роботи з міжнародними аудиторіями, разом аналізують реальні комунікаційні ситуації, відпрацьовують відповіді на складні запитання та спільно формують структуровані аргументаційні інструменти: message box-и, картки відповідей, спільний словник.
Чому це важливо?
Когнітивна складова гібридної агресії Росії проти України – масштабна і ресурсоємна. Росія і досі витрачає значні кошти на формування свого образу у світі. Там, де немає нашого голосу, є їхній. Кожен українець, який має доступ до міжнародних аудиторій, – це стратегічна можливість для держави. Але ця можливість працює найбільш ефективно лише тоді, коли комунікація є точною, узгодженою й результативною і враховує цільову аудиторію.
Формат і участь
Сесії відбуваються щомісяця, в камерному форматі офлайн та потребують рівня англійської не нижче B2.
“Дискусійна лабораторія” також націлена на долучення до адвокації українців за кордоном у рамках авторського проєкту Маргарити Ситник – “Мости України”.
Для того, щоб відвідувати заходи, потрібно зареєструватися. Після реєстрації ви отримаєте сповіщення про час та місце проведення чергової сесії “Дискусійної лабораторії”. Стежте також за анонсами на Facebook “Голки”. А готові messege-box-и можна завантажити за посиланням.